Cesta na sever

Tak jsme si říkali, že bychom měli ještě naházet do jednoho pytle alespoň některé zážitky z cesty do Aucklandu, které si nezasloužily vlastní příspěvek.

Po dokončení okruhu kolem celého ostrova jsme se ještě jednou, naposled?, museli zastavit ve Wanace. Prostě srdcovka, omrknout zasněžený kopce, zmrzlina, nákup v New Worldu, diskgolf, slzičky… Taky nám zbývalo vylézt na Breast hill, takže must have. Tak jsme si na něj teda vylezli, nebo aspoň skoro, protože nahoře bylo dost sněhu, klouzal a začalo opět sněžit. Takže jsme poslechli varování hory, obrátili se na ústup a dali si parádní oběd s těmahle výhledama o pár set metrů níž.

Lunchtime baby!
Je tu sníh a není tu sníh
Stoupání po hraně a výhledy na Hawea lake

Pak jsme zas jeli cestou necestou, přes skalní malby v Dantroonu a tučnácké kolonie v Oamaru. Další úplně suprovou zastávkou byla zajížďka k Mount Sunday – ikonické hoře, která si zahrála Edoras v Pánu Prstenů. Je to jedno z míst, které vás úplně udeří do očí, hned ho poznáte, už z dálky. My si k tomu pouštěli soundrack z Dvou Věží a já jsem asi tak půlku cesty brečela dojetím. Vážně.

Helmův žleb

Samozřejmě jsme se museli zastavit i kousek dál, kde se točily scény z Helmova Žlebu. Je to to údolí lehce vpravo od koní. A na Edoras jsme si vyšlápli a připadali jsme si úplně jak ve Středozemi. Všude okolo už zasněžené Alpy, azurové nebe a rovná travnatá náhorní plošina… Za těch 100km po štěrkové cestě a mrazivou noc, kdy nám namrzla okénka i ZEVNITŘ auta to rozhodně stálo. Úplná magie.

Mount Sunday v popředí
Takhle si tam trůní uprostřed náhorní plošiny
Výhledy směrem k Helmově žlebu
Vrcholek hory, tady sídlí Théoden ve svém zlatém paláci
Siesta
Pohled na celé údolí z dálky
Hory vpředu, hory vzadu
Mt. Sunday v dáli za řekou

Další z významnějších zastávek byla Kaikoura, divoký poloostrov posetý tisícovkami lachtanů. Tady jsme si udělali dlouhou procházku, parádně zmokli a jako bolestné jsme si dali langustu u proslulého bistra. Moc dobrá byla. Zkrátka seafoodem nic nezkazíš.

Rakiura
Celý poloostrov se dá za pár hodin projít dokola
Lachtani jsou úplně všude
Proslulé seafood bistro v Kaikouře
Langusta!

V Christchurch už jsme taky byli, ale tentokrát jsme měli spadeno na zcela konkrétní cíl – sjet si na kajacích řeku Avon, která protéká centrem. Uprostřed zimy je to prostě brilantní nápad, to musíte uznat. Tak jsme natáhli neopreny, oblékli široké úsměvy a teplé ponožky a za nějaké dvě, tři hoďky jsme projeli celé centrum a mohli se pokochat výhledy zase z jiné perspektivy. Sice jsme už necítili nohy, ale nejsme másla, žejo.

Historická tramvaj a jídelní ulička v Chch
Kajaky na Avon river
Pod Bridge of Rememberance

Po zimním přechodu na Angelus hut a Marlborough sounds už jsme měli pocit, že tedy Jižní ostrov už můžeme opustit. I když neradi. Však my se sem stejně jednou vrátíme.

Tak jsme přejeli trajektem do Wellingtonu. Tam jsme si zašli do sauny v bazénu, který je přímo u pobřeží, tak jsme se pak skočili zchladit rovnou do moře. A další den jsme vyrazili na Mount Victoria, kde se natáčela spousta scén z Pána Prstenů, mimo jiné legendární setkání hobitů s černým jezdcem – ta cséna, kdy se tetelí vzduch na (téhle!) cestě a hobiti se pak skryjí pod kořeny stromů a černý jezdec čichá a vylézají stonožky a všelijaká havěť…

Pozor na Přízraky!

Mimochodem z vrcholu hory je opravdu moc pěkný výhled na celý Wellington.

Výhledy na hlavní město

Poslední zastávkou před příjezdem do velkého města bylo Taupo – geotermální oblast u obrovského jezera na dohled národnímu parku Tongariro. Tak jsme dali procházku kolem jezera, koukli na peřeje, vykoupali se v báječně horkém potoce a prošli si Craters of the Moon – velmi aktivní oblast plnou bublajícího bahna, výparů a kráterů.

My dva, slunko a peřeje
Craters of the Moon
Pára, klokotání a bublání

Zkrátka paráda. Ale teď už je zase potřeba přiblížit se „normálnímu“ životu – zakotvit v Aucklandu, ulovit nějakou práci, a po půl roce vyměnit auto za čtyři stěny. Divný.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s