Routeburn Great Walk

Routeburn Great Walk je mnoha lidmi považovaný za nejhezčí Great Walk na Zélandu. Tak jsme na něj byli patřičně zvědaví, zejména po tom, co jsme se tak parádně rozmlsali na Kepleru. Počasí nám ale tolik nepřálo, většinu prvního dne bylo dost zataženo, a tak jsme hory spíš tušili, než viděli. Byli jsme taky už docela unavení ze všeho toho cestování, takže celkově první den spíš slabší. Většinu dne bylo takhle:

A když jsme měli štěstí, chvílemi jsme viděli tohle:

Odpoledne se na nás usmálo štěstí, a mohli jsme se kochat hezky zblízka Ondovými miláčky Kea. Škoda, že se nesmí krmit, jinak bychom jim bývali dali třeba všechnu svačinu.

Navečer se naštěstí skoro úplně roztáhlo, a tak jsme byli konečně odměněni krásnými výhledy. Dostali jsme od náhodně potkaného spolucestovatele Adama (taky Čecha) tip a chtěli jsme spát „nadivoko“ u tohohle krásného jezera:

I když to tak možná nevypadá, když se totiž obejde, je člověk přesně 500m od cesty. Bohužel mě ale začalo vážně trápit koleno. Abychom se dostali kolem jezera, bylo potřeba přebrodit říčku a přešplhat skalnatý výběžek, což jsem si vzhledem k okolnostem netroufla, a tak jsme spaní u jezera museli vzdát. Bylo už docela pozdě a začínalo se smrákat, tak to nebylo úplně příjemné. Kousek nad jezerem byl naštěstí Emergency shelter (v Harris saddle), tak jsme prohlásili, že se jedná o nouzovou situaci a šli jsme přespat tam. Což bylo nakonec poměrně komfortní – nefoukalo tam a nemuseli jsme balit mokré stany.

Ráno jsme ale radši vstali opravdu brzy, abychom případně nemuseli nikomu vysvětlovat, proč jsme spali v shelteru. Vůbec to ale nevadilo, alespoň jsme si mohli vychutnat krásné svítání.

Pak už bylo celý den krásně, tak jsme viděli celý trek, byť po kouskách. Prostě počasí je pán, no.

A protože bylo zase i teplo, tak se Ondra rozhodl vykoupat v tomhle pěkném vodopádu po cestě a pobavil tak několik turistů:

A zazvonil zvonec a Routeburnu je konec!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s