Castle Hill a Arthur’s pass

Dny našlapané k prasknutí před námi! Z Christchurche jsme vyrazili zpět na západní pobřeží, tentokrát nejznámnějším průsmykem přes Alpy, Arthur’s pass. Cestou jsme si nemohli nechat ujít Castle Hill, kopce poseté krásně tvarovanými kameny, o kterých vědci úplně nevědí, jak přesně vznikly, asi je sem přesunuly ledovce, kdo ví. Mimochodem se tu natáčela i Narnie. A tak jsme procházeli a prolézali, a kdybychom neměli hlad, lezeme ještě teď.

Rozhledy široko daleko
Skály, balvany a kameny všech velikostí a tvarů
Trochu nám Castle hill připomínal Velikonoční ostrov

Další zastávkou byla Cave Stream reserve. Krásná 594m dlouhá jeskyně pro dobrodruhy, kterou si můžete zdarma a bez průvodce prolézt. Jen je potřeba počítat s tím, že se namočíte až po pás, jde se totiž horským potokem, který do skály za nespočet let zajímavě tvarovanou jeskyni vyryl. Vzhledem k tomu, že bylo venku asi třicet stupňů, tak jsme šli jen v kraťasech a tričku a trekových sandálech. Na konci jeskyně nás čekalo i nějaké to lezení po čtyřech, žebříky a stupy. Moc jsme si to užili.

Pojď, pojď, bude tu větší hloubka
Strašidla z hlubin

Ještě večer jsme pak v krásném zapadajícím slunci stihli navštívit impozantní Devil’s Punchball vodopád, který jsme viděli i s nádhernou duhou. Vůbec celý den byl takový „duhy a jednorožci“ den 🙂 Při návratu od vodopádů se Ondrovi spnil sen a viděli jsme asi osm papoušků Kea. Kea je jediný papoušek, který žije v horských oblastech, je masožravý a velmi inteligentní. Taky má opravdu silný zobák i drápy a bohužel se naučil „bavit se“ demolicí aut. Našemu se naštěstí nic nestalo.

Devil’s Punchbowl vodopád
Papoušci Kea
Ondra v sedmém nebi

Abychom si tolik nevozili zadky, vyrazili jsme na 7mi hodinový trek na Avalanche peak, v samém srdci Arthurova průsmyku. Je to pěkný trek, na třech kilometrech je přes kilometr převýšení, takže docela křest ohněm pro Bětku, ale zvládla to bravůrně. Výhledy z vrchu byly úžasné, jen tam foukal dost čerstvý vítr.

Výstup na Avalanche peak
Výhledy na východ (s překvapením 😁)
Výhledy k západu
A jedna selfie 😊

Po návratu z výletu hurá opět na poslední část západního pobřeží. Ještě musím zmínit malou zastávku ve vesnici Otira v hotelu/restauraci/krámku, kde mají sochy Gluma, Gandalfa a vevnitř neuvěřitelnou sbírku starožitných a roztodivných předmětů. Takový vycpaný bojový vačice před záchody prostě jen tak někdo nemá…

Gandalf a Šmak v Otiře
Lovecká sezóna začala – letos jsou na pořadu dne vačice 😁

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s