Víkendové flyaways

V minulém článku jsme povídali o tom, jak vypadala naše práce v úrodném kraji okolo Motueky. Dnes je čas přiblížit, čím jsme tu trávili volný čas.

Unavení a zplavení po práci jsme nejčastěji utíkali k vodě, naštěstí míst ke zchlazení je tu spousta – řeka, posvátné prameny a samozřejmě moře. Vlivem velkého přílivu a odlivu v oblasti jsme jezdili spíše na oblíbené pláže na prahu Abel Tasmanu do Kaiteriteri, kde je rychle klesající dno, takže k vodě při odlivu nemusíte jít stovky metrů jako všude jinde.

Kaiteriteri
Little Kaiteriteri
Posvátné prameny

Na víkendy jsme se většinou vydali trochu dál. Velmi jsme si oblíbili okolí Takaky, zejména lezeckou oblast, kde je mimo klasické lezení i skála s převisy, kde padáte rovnou do řeky a kde jsou i místa na skákání z výšky. Všude spousta pohodových lezců a odvážných malých kluků, kteří z výšky, o které se rozhodujete, jestli vůbec skočíte dolů, metají třeba salta vzad, páč „it’s easy, you just lean backwards“.

Lezení na převisu
Pohodička mezi lezením
Kravinky a blbinky
A salto nebude?

Taky je tu jedno z nejposvátnějších maorských míst – Te Waikoropupu springs s nejčistší vodou na jižní polokouli. Voda je tak čistá, že vidíte na dně v několikametrové hloubce vířit písek jak proud vyvěrá z podzemních jeskyní.

Posvátné prameny
Pohled do hlubin

A za rohem nejstarší vodní elektrárna s procházkou podél i přímo po dlouhém náhonu. A kousek dál unikátní krasové jeskyně, kde krápníky rostou neobvykle rychle kvůli součinnosti vápencových solí a mikroorganismů. Prostě takový malý outdoorový ráj.

Jeskyně Rawhiti
Te Pupu hydro walkway aneb jde se po náhonu

Taky jsme občas vyrazili na kajaky – nejvíc na pláže Abel Tasmanu a k impozantní Split Apple Rock. No a občas jsme zkusili lovit vlny na prkně, i když musím uznat, že mi paradoxně šlo „serfovat“ víc na kajaku.

Split Apple rock
Pokusy na surfu
Pláže

Jednou jsme se vydali i na hory – do oblasti národního Parku Kahurangi, prozatím jen na jednodenní výlet k jezerům, ale plánujeme se sem ještě vrátit.

Cobb reservoár
Sylvester hut
Trocha horské květeny

Bude se nám stýskat po suprovém neděním trhu v Motuece, kde jsme nakupovali zeleninu a dobrůtky a taky po všech stáncích u silnice s balíčky ovoce i zeleniny a kasičkou. Protože tady se nekrade, že.

Vyber si a zaplať

Každopádně náš pracovní měsíc tady končí a je čas cestovat! A to je to, oč tu běží. Takže už se moc těšíme, držte si klobouky, příští zastávka Heaphy Great Walk!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s