Tongariro national park

TONGARIRO ALPINE CROSSING

Celý nápad jet na tenhle překrásný trek vznikl den předem asi v devět večer stylem „co budeme zítra dělat, má být krásně“. Což je trochu potíž, protože Tongariro alpine crossing sice není zařazen mezi Great walky, a je jednodenní, tudíž odpadá potřeba rezervovat ubytování s velkým předstihem, ale musí se rezervovat doprava, protože na parkovištích se nedá parkovat déle než 4hod. Takže jsme vstali v půl šesté a jeli zkusit štěstí. V osm měl jet autobus a nám se s trochou běhání podařilo na něj sehnat lístky.

Tenhle trek je označován jako „nejkrásnější jednodenní trek na světě“ a nás tedy opravdu nezklamal. Na jeho 20km se vystřídá několik diametrálně odlišných krajin z nichž nejatraktivnější je asi sopečná krajina a posvátná smaragdová jezera. Tenhle trek je také známý vrtkavostí v počasí, takže jsme byli vybavení jak „50“opalovákem (mazali jsme se třikrát a stejně se trochu připálili), tak goretexovými bundami a péřovkami, které naštěstí nebyly potřeba, neb počasí bylo opravdu fenomenální. Takže jsme si celý den opravdu užili. Jestli je to nejkrásnější trek světa nevím, to už si asi každý musí rozhodnout sám, ale na nás udělal velký dojem. A navíc, Mordor a Hora Osudu – tam se člověk neprochází každý den, žejo!

Sopka Tahurangi z povzdálí
Mount Ngauruhoe aneb Hora Osudu
Pod Horou osudu
Červený kráter
Red Crater a Hora Osudu
Emerald Lakes
Glumíček
Smaragdová jezera
Trocha odpočinku u posvátných jezer
Závěrečný sestup do údolí

GLUMOVO JEZÍRKO

Po treku jsme se chtěli trochu zchladit a tak jsme zamířili k Glumovu jezírku a i když byla voda studená, nemohli jsme si pomoct a vykoupali se 🙂

20181217_224546
Originál z Pana Prstenů
20181217_180752
Realita
20181217_183509
Koupačka

TAHURANGI A WAITONGA FALLS

Naší další zastávkou byla krátká půldenní procházka s výhledy na sopku po mokřadech zakončená nejvyššími vodopády v oblasti. Stále nás pronásledovalo skvělé počasí a na výletě jsme mohli obdivovat i superhlasité kvákání žab. Pak jsme neodolali a trochu zavařili motor, když jsme vyjížděli až úplně nahoru k sopce, kde začínají lyžařská střediska.

Stezka mokřady
Žabí mokřady 
Majestátní sopka Ngauruhoe

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s