Cesta na Jih

Cestu na jižní ostrov jsme si zpestřili několika kratšími zastávkami a celodenním výletem do národního parku Tongariro, kterému bude věnován samostatný příspěvek. Vtipné historky z natáčení ani nejsou, jen pár postřehů:

Vůbec tu není tak draho, jak jsme si mysleli, některé běžné věci jsou tu dokonce i levnější. Samozřejmě platí to i naopak, jídlo v restauraci začíná na v přepočtu 300Kč, ale i zde jsou vyjímky (fish and chips třeba).

Počasí je proměnlivé, velmi, sluníčko dost pálí (na horách jsme se mazali padesátkou třikrát denně a stejně se trochu připálili).

Pokud svítí slunce, vše vypadá jako kdyby na celou zem někdo použil fotoshop 🙂

Všichni (téměř) jsou velmi milí a zdvořilí, děti místy dost nevychované.

Naše zasávky na cestě:

OTOROHANGA KIWI HOUSE

Pěkná minizoo s unikátní možností spatřit ptáka kiwi, který oby4ejn2 vyl0z8 jen v noci a je symbolem Nového Zélandu. Mají tu taky nejchytřejší papoušky Kea a další.

Kea
Kakariki
Kiwi
Inteleguán
Místní původní druh holuba

WAITOMO GLOWWORM CAVES

Rozsáhlý jeskynní systém se specialitou – svítícími červy. Červi svítí modře, neblikají, a čím větší mají hlad, tím svítí víc, aby nalákali hmyz do svých sítí. Jsou jich statisíce, takže vytvářejí dojem hvězdné oblohy.

Vlákna na které larvy chytají kořist
Detail vláken
Efekt noční oblohy

WHANGANUI RIVER ROAD

Vrchní část řeky Whanganui je Great Walk, tu si však necháme na příště. My se vydali panoramatickou cestou podél spodního toku s četnými výhledy na řeku, po cestě nás uchvátil maorský křesťanský kostel s poněkud svébytnou výzdobou, jak je patrno na fotkách.

Kostel zvenku, na místní poměry velmi zdobný

Výhledy na River road

WELLINGTON – TE PAPA A WETA STUDIO

Deštivý den v hlavním městě jsme si zkrátili prohlídkou muzea Te Papa, kam jsme původně zamířili shlédnout Terracotovou armádu, ale když jsme se dozvěděli, že z armády je tu jen osm vojáků, tak jsme se rozhodli spíš obdivovat expozice o historii ostrova. Velmi pěkné moderní a interaktivní muzeum 🙂

Příď maorské lodi
Terracotové koňspřeží

Pak jsme si udělali radost a podívali se do studia WETA, které graficky vytvářelo Pána Prstenů, Hobita (a asi tak polovinu filmů, na které si vzpomenete). Zde jsme měli čirou náhodou soukromou prohlídku – vezmou vás obdivovat originály zbraní, kostýmů, masek…, seznámí vás s výrobním procesem jednotlivých předmětů, uvedou vás do zpracování grafiky.

Théodenova zbroj
Skurut Hai

Skřetí zbroj
Hobití bačkůrky 😂

Pak už hurá na trajekt, a protože by stejně nebylo co vidět, tak jsme se podívali v kině po cestě na Bohemian Rhapsody 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s